افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 14
ما را در دنبال کنید

برنامه‌های امریکا برای نیروهایش پس از خروج آنها از افغانستان مشخص شد. آنها به‌منظور مقابله با چالش‌ها، در منطقه اقیانوس هند- آرام مستقر می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، یک مقام عالی رتبه دولت ایالات متحده امریکا می‌گوید که نیروهای امریکایی پس از خروج از افغانستان به‌منظور مقابله با چالش‌ها، در منطقه اقیانوس هند-آرام مستقر می‌شوند.

وی می‌گوید: یکی از دلایلی که رئیس‌جمهور و تیمش اقدامات محتاطانه‌ای در افغانستان برداشتند این است که زمان، توجه و منابع رهبری و ارتش ما را از قید افغانستان آزاد کرده و بر آنچه که ما به‌عنوان چالش‌های قرن 21 می‌دانیم که عمدتا در منطقه اقیانوس هند-آرام در ارتباط هستند، تمرکز کنیم.

پیش از این، جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا اعلام کرد که تصمیم به خارج کردن نیروهای نظامی این کشور از افغانستان را گرفته است و قصد دارد به طولانی‌ترین جنگ امریکا خاتمه دهد. وی زمان خروج آخرین نیروهای امریکایی از افغانستان را 11 سپتمبر سال روان میلادی ذکر کرد و گفت که روند خروج این نیروها از روز اول ماه می آغاز می‌شود.

طبق گزارش‌ها امریکا 2 هزار و 500 سرباز در افغانستان دارد. به دنبال امریکا، کشورهای ناتو نیز تصمیم گرفتند که نیروهای خود را از افغانستان خارج کنند. با این حال، مقامات ارشد ارتش امریکا طرفدار حضور کوچک نیروهای امریکایی در افغانستان هستند.

دولت پیشین امریکا، در اول ماه می 2021 قرار بود تمام نیروهایش را از افغانستان خارج کند. ارتش امریکا حضورش را در سال 2020 در افغانستان به نصف کاهش داده بود. امریکا پس از حمله تروریستی 11 سپتمبر در نیویورک سربازانش را به افغانستان اعزام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر