افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 51
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه روسیه اتهامات جامعه اطلاعاتی امریکای در خصوص تبانی روسیه با گروه طالبان را یک هراس خواند.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید که اظهارات امریکا در مورد روسیه بخاطر تبانی با گروه طالبان برای کشتار سربازان امریکایی در افغانستان یک گمانه‌رنی و هراس از جانب جامعه اطلاعاتی امریکا است.

او گفت: "با توجه به اتهاماتی که در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید در برابر روسیه بخاطر پرداخت انعام به طالبان برای کشتن سربازان امریکایی در افغانستان ابراز شد. که اطلاعاتی همچنان در سطح پایین یا متوسط قرار دارد. ما از واشنگتن خواستار ارائه حقایق هستیم، که بر چی اساس چنین اظهاراتی بیان می‌شود. دوباره اعلام می‌کنم که اتهامات مطرح شده چیزی بیش از حدس و گمان و هراس جامعه اطلاعاتی امریکا نیست".
با این حال، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان همچنان اعلام کرد که که ایالات متحده امریکا در این خصوص این اطلاعاتی ندارد.
این در حالی‌ست که پسکی، سخنگوی کاخ سفید روز گذشته پنج‌شنبه (15 اپریل)، اعلام کرد که امریکا فکر می‌کند روسیه باید در مورد "تبانی روسیه با طالبان" توضیح دهد.
او تاکید کرد که از جامعه اطلاعاتی امریکا خواسته شده است که تا این موضوع را در چارچوب کلی (سیاست امریکا و روسیه)، مطالعه کند.
اواخر ماه جون سال گذشته، نشریه امریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از مقامات اطلاعاتی امریکا مدعی شد که مسکو به شبه‌نظامیان وابسته با طالبان برای کشتن نیروهای امریکایی در افغانستان پاداش می‌داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر