افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 54
ما را در دنبال کنید

سفیر اتحادیه اروپا از طالبان خواسته است که نشست استانبول را جدی بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، اندرس وون برندت، سفیر اتحادیه اروپا، در آستانۀ برگزاری نشست استانبول دربارۀ صلح افغانستان می‌گوید که اگر طالبان می‌خواهند از کمک‌های جامعۀ جهانی برخوردار شوند، فرصت پیش‌آمده را برای صلح باید جدی بگیرند و در نشست ترکیه شرکت کنند.

او افزود: «امیدواریم که طالبان فرصتی را که با نشست استانبول پیشنهاد شده‌است از دست ندهند. در پنج سال گذشته، مسالۀ صلح افغانستان هیچ‌گاهی مانند هفته‌های اخیر داغ نبوده‌است. این تغییر می‌آورد. از همین‌رو زمانی برای از دست دادن وجود ندارد. اگر طالبان می‌خواهند که بخشی از حکومت در افغانستان باشند، از کمک‌های توسعه‌یی و کمک‌های انسان دوستانه ما برخوردار شوند، بهتر است که مذاکرات جدی را آغاز کنند».

قرار است نشست به تعویق افتادۀ استانبول در ۲۴ماه جاری میلادی برگزار شود. این نشست که از سوی سازمان ملل، ایالات متحده امریکا و ترکیه میزبانی می‌شود، دربارۀ صلح افغانستان برگزار خواهد شد.

تاکنون مشخص نیست که گروه طالبان در این نشست حضور می‌یابند یا نه اما پیش از این این گروه گفته‌است تا زمانی‌که سربازان خارجی افغانستان را به‌گونۀ کامل ترک نکنند در هیچ نشستی دربارۀ افغانستان شرکت نخواهند کرد.

بربنیاد اعلام زمان خروج نیروهای امریکایی افغانستان، قرار است نیروهای خارجی تا پنج ماه دیگر افغانستان را ترک کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر