18:14 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

شماری از باشندگان ولایت لغمان خواهان برکناری والی این ولایت شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، شماری از باشندگان ولایت لغمان در دو مکان جداگانه در شهر مهترلام، مرکز این ولایت و شاهراه کابل_جلال‌آباد جمع شدند و خواهان برکناری رحمت‌الله یارمل، والی این ولایت شدند.
آنها گفته اند که آقای یارمل را به فساد، غصب زمین، کم‌کاری و ایجاد اختلاف میان اقوام متهم کرده و از حکومت خواسته اند تا او را هرچی زودتر از این سمت برکنار کنند.


معترضین می‌افزایند که خرابی وضعیت امنیتی لغمان را نیز به والی این ولایت ربط داردو می‌افزایند که والی لغمان افراد مسلح غیرمسئول را تقویت می‌کند.
معترضین لغمانی می‌افزایند که اگر حکومت به خواسته‌های آنها گوش ندهد، اعتراضات ادامه خواهد پیدا کرد و شاهراه کابل_جلال‌آباد را خواهند بست.
اما دفتر والی لغمان دلیل راهپیمایی امروز را مخالفت با اصلاحاتی می‌داند، اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان می‌گوید: «اعتراض مردم یکی از اصول مردم‌سالاری و جمهوریت است. ادارۀ محلی به این اصل متعهد است و به صداهای مردم احترام دارد. شما می‌دانید که به تازه‌گی در بخش‌های نظامی و غیرنظامی لغمان اصلاحات به‌میان آمده که بدون شک برخی افراد از این ناحیه زیان‌مند شده‌اند.»
در نهایت شاهراه به روی رفت و آمد باز شد و معترضان به حکومت 5 روز وقت دادند تا به خواست های آنها را بپذیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر