افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی امریکا گفت، که هیچ ضمانتی درباره رویدادهایی که پس از بیرون شدن نیروهای امریکایی از افغانستان می‌افتد وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی امریکا گفت، که جو بایدن رئیس جمهور امریکا حتی پس از بیرون شدن نیروهای امریکایی از افغانستان، از اهتمام به افغانستان خودداری نخواهد کرد.

وی که با سی‌بی‌اس مصاحبه می‌کرد، گفت: «هیچ ضمانتی درباره رویدادهایی که در افغانستان پس از بیرون شدن نیروهای امریکایی اتفاق می‌افتد، وجود ندارد».

مشاور امنیت ملی امریکا تاکید کرد، که بایدن هیچ تصمیمی برای بازگرداندن نیروهای امریکایی به افغانستان در آینده ندارد.

سالیوان اضافه کرد: «همه کاری که واشنگتن می‌تواند انجام دهد تقویت توانایی نیروها و ملت افغانستان در دفاع از کشورشان است».

هفته گذشته، جو بایدن رسما زمان خروج نظامیان امریکایی از افغانستان را اعلام کرد. بایدن گفت که همه ای نظامیانش را تا ۱۱ سپتامبر، بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی، از افغانستان خارج می‌کند.

همزمان با این، ناتو نیز اعلام کرده است که به‌همراه امریکا از افغانستان خارج می‌شود.

بایدن در عین حال گفته بود که کمک‌های دیپلماتیک و بشردوستانه به افغانستان پس از بیرون شدن نظامیان امریکایی نیز ادامه خواهد داشت.

از سویی دیگر نیز آنتونی بلینکن، وزیر خارجه‌ امریکا در جریان سفرش به کابل، در دیدار با اشرف غنی گفت، که بیرون شدن نیروهای کشورش از افغانستان، به معنای تضعیف مناسبات راهبردی میان دو کشور نخواهد بود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر