افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون مستقل حقوق بشر می‌گوید که در پنج روز هفته‌ی گذشته (از 21 تا 26 حمل) 39 غیرنظامی در نتیجه‌ی انفجار ماین‌ها و حمله‌ی مسلحانه در چهار ولایت کشور کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، کمیسیون حقوق بشر امروز (دوشنبه، 30 حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در پنج روز هفته‌ گذشته، 39 غیرنظامی در نتیجه‌ انفجار ماین‌ها و حمله مسلحانه در چهار ولایت کشور کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش، این غیرنظامیان در 12 رویداد ناشی از انفجار ماین‌های مقناطیسی و کنارجاده‌ای و حمله‌ی مسلحانه در ولایت‌های فراه، پروان، ننگرهار و قندهار کشته شده‌اند.

به نقل از اعلامیه، در جمع کشته‌شدگان چهار زن و هشت کودک نیز شاملند.

همچنان کمیسیون حقوق بشر گفته است که در این رویدادها 40 غیرنظامی دیگر از جمله چهار زن و 17 کودک زخمی شده‌اند.

این کمیسیون تأکید کرده است که عاملان این رویدادها جنگ‌جویان گروه طالبان و افراد ناشناس بوده‌اند.

در همین حال، این نهاد خواهان برقراری آتش‌بس فوری و رسیدگی به امور مورد نزاع از طریق مذاکره با هدف دستیابی به صلح عادلانه و پایدار شده است. کمیسیون حقوق بشر تأکید کرده است: «جنگ جز به کشتار و ویرانی بیشتر نمی‌انجامد و برنده ندارد.»

این درحالی است که همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، رییس‌جمهور اشرف غنی خواهان برقراری آتش‌بس در کشور شده و از گروه طالبان خواسته بود که به خواست برحق مردم مبنی بر آتش‌بس دایمی، لبیک بگوید.

آقای غنی در تاریخ 23 حمل، در یک پیام ویدیویی از طالبان همچنان خواسته بود که به احترام ماه مبارک رمضان، از جنگ، خشونت و دشمنی با مردم افغانستان دست بردارند.

طالبان تاکنون به این خواست‌ها پاسخی نداده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر