افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر دفاع آلمان می‌گوید که کشورش شماری از کارمندان افغان خود را به زودی به آلمان انتقال خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل " دویچه وله" انه گریت کرامپ کارنباور،، وزیر دفاع آلمان به خبرگزاری دی‌پی‌ای گفته است که برخی از کارمندان محلی که با نیروهای آلمانی همکار بوده‌اند با تهدیدات امنیتی روبرو اند، به زودی به آلمان انتقال داده می‌شوند.

خانم کارنباور گفت: "حرف از کسانی است که برای سال‌ها در کنار ما کار کرده و امنیت خود را به خطر انداخته اند، هم‌چنین کسانی که یکجا با ما جنگیده و سهم خود را ایفا کرده اند."

او افزود: "حس می‌کنم آلمان عمیقاً مکلف است که هنگام خروج (از افغانستان)، این افراد را تنها نگذارد."

این در حالی است که آلمان، در کنار سایر کشورهای عضو ناتو و ایالات متحده امریکا، از اول ماه می خروج سربازان خود را از افغانستان آغاز می‌کند.

در حال حاضر در حدود 1300 سرباز آلمانی در افغانستان حضور دارند و کارمندان محلی ماموریت نظامی آلمان به حدود 300 نفر می‌رسد.

پیش از این یک روزنامه آلمانی به نقل از وزیر داخله این کشور گزارش کرده بود که احتمالاً دفاتر ویژه‌ای در کابل و در مزارشریف برای طی مراحل مهاجرت این افراد به آلمان ایجاد شود.

جدا از این نیز، آلمان برنامه‌ای برای پذیرش شهروندان افغانستان دارد که با نظامیان این کشور در افغانستان کار کرده اند و براساس گزارش‌ها، از سال 2013 تا حال بیش از 780 نفر در همین طریق به آلمان رفته اند.

آلمان اعلام کرده که در نظر دارد تا اواسط ماه آگست، تمام سربازان خود را از افغانستان بیرون کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر