02:14 03 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نیروهای ارتش افغانستان، نماینده مردم ولایت میدان وردک در مجلس را از حصه ای اول بهسود دستگیر کرده اند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، مسئولان محلی در ولایت میدان‌وردک تأیید می‌کنند، که نیروهای ارتش مهدی راسخ، نماینده‌ ای مردم این ولایت در مجلس نمایندگان را در ولسوالی حصه‌ی اول بهسود بازداشت و به طرف ولایت بامیان انتقال داده‌اند.
محمدمحسن وحدت، ولسوال حصه‌ی اول بهسود این ولایت گفت، که آقای راسخ از «ساحه‌ی نظامی» در این ولسوالی مطابق هدایت وزارت دفاع ملی بازداشت شده است. او دلیل بازداشت این عضو مجلس نمایندگان را فعالیت «نامناسب» خواند.
آقای وحدت توضیح بیشتر نداد، اما افزود، که نیروهای ارتش شش میل سلاح را نیز از نزد مهدی راسخ ضبط کرده‌اند.
او تأکید کرد: «نیروهای ارتش خود او (مهدی راسخ) را با یک میل تفنگچه‌اش و با احترام تمام به موترش نشانده و دو تانک [هاموی] را همرایش کرده‌اند که تا ساحه‌ی بامیان اسکورت (همراهی) کنند و باز طرف کابل».

در همین حال، وحیدالله برادر این عضو مجلس می‌گوید: «وکیل راسخ که به هدف بازدید و احوال‌گیری از مردم ولسوالی های دوگانه‌ی بهسود به این ولسوالی ها سفر کرده، کاروان موترهایش امروز در توطئه‌ی از سوی نیروهای امنیتی هدف قرار گرفته است».
به گفته‌ی او، در این رویداد یکی از محافظان آقای راسخ زخمی شده است.
وحیدالله می‌افزاید، که نمبر های تماس مهدی راسخ برادرش خاموش است و هیچ‌گونه اطلاع از او ندارد.
وی تایید می‌کند که نیروهای امنیتی این عضو مجلس را در مسیر بامیان_بهسود در مکان نامعلوم برده است.

تاکنون در این باره وزارت دفاع و وزارت داخله افغانستان دیدگاه شان را بیان نکرده اند. 

در همین حال، ضیا آریانژاد یک تن از نمایندگان مجلس در این باره نوشته است: برادر دانشمند ما آقای مهدی راسخ نماینده شجاع مردم میدان وردک از توطئه که از سوی ارگ برایش چیده شده بودف نجات پیدا کرد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر