19:11 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 42
ما را در دنبال کنید

سخنگوی گروه طالبان در واکنش به سخنان رئیس جمهور افغانستان درباره زیان میلیاردی نوشت، که تجاوز و اشغال امریکا در گام نخست سبب زیان به زیربناهای افغانستان شده است. 

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان با واکنش به سخنان اشرف غنی درباره زیان میلیاردی از سوی طالبان به زیربناهای این کشور در تویترش نوشت: "سبب زیان به زیربناهای افغانستان مبارزه و جهاد مردم ما نبوده، بلکې علت اول آن تجاوز و اشغال امریکا است".

او در ادامه پیامش افزوده است، که درجه دو حمایت غلامان از اشغالگران سبب شد که ملت ما زیان زیادی را ببیند، چون اشغال را تمدید کرد.

او در پایان پیامش نوشته است، که هر ملت بخاطر آزادی خود زیان را تحمل می کند ولی سبب زیان ملت ها نمی باشند.

یادآوری می کنیم، که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز سه شنبه (31 حمل) در سخنرانی خود نشست «هفته‌ حکومتداری و منابع بشری» گفت: "فراموش نکنیم که یک میلیارد دالر حرکات طالبان به زیربناهای افغانستان صدمه رسانده است. من به آنان می‌گویم که چرا خراب می‌کنید؟ اگر توانایی ساختن ندارید و برنامه‌ مثبت ندارید، حداقل از تخریب و ویرانی جلوگیری کنید".

او از گروه طالبان خواست که به‌ جای انفجار ماین‌ها و اقدام‌های مخربانه، «گل» و «گندم» بکارند و در در آبادی کشور سهم بگیرند. رئیس‌جمهور غنی خطاب به این گروه گفت هر پروژه‌ عام‌المنفعه را که طالبان تخریب می‌کنند، مردم افغانستان متضرر می‌شوند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر