افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

قوماندان قوای مرکزی امریکا گفته است که در صورت خروج نیروهای امریکایی از افغانستان؛ عملیات علیه تروریستان مشکل خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال فرانک مکنزی، قوماندان قوای مرکزی (CENTCOM) ایالات متحده می‌گوید که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان مجوز حمله علیه تروریستان را سلب نمی‌کند، اما عملیات علیه آنها را مشکل خواهد کرد.
مکنزی گفته است: "اگر کشور را ترک کنید و پایگاه‌هایکه حالا داریم و نمی‌داشته باشیم، عملیات علیه گروه‌های تروریستی مشکل خواهد شد." وی افزوده است که اما این کار غیر ممکن نیست.


وی افزوده است که نیروهای امریکایی درحال حاضر در حال برنامه ریزی دقیق عملیاتی است.
وی توضیح داد: "ما تمام کشورهای منطقه را مورد مطالعه قرار خواهیم داد، و دیپلمات‌های ما با آنها تماس خواهند گرفت، و در مورد جایی که می توانیم این منابع را (برای عملیات ضد تروریستی) قرار دهیم صحبت خواهیم کرد."
جنرال فرانک تاکید کرده است که توافقی درمورد مستقرسازی نیروهای امریکایی در کشورهای اوزبیکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و سایر کشورهای اطراف افغانستان به امضا نرسانده است.
این جنرال امرکایی افزوده است که ایالات متحده در آینده ممکن است که از طیارات بدون سرنشین علیه تروریستان در افغانستان استفاده کند.
روز سه شنبه (13 آپریل) کاخ سفید اعلام کرد که خروج نیروها از افغانستان را از اول ماه می آغاز و تا 11 سپتامبر تکمیل می کند. اظهار شده است که این عقب نشینی (خروج) با هماهنگی کامل متحدان و شرکا انجام خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر