افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اتحادیه‌ خدمات دارویی افغانستان به اعتصاب کاری خود پس از پنج روز پایان داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، اتحادیه‌ی خدمات دارویی افغانستان امروز (چهارشنبه، اول ثور) در نامه‌ای به روسا، معاونین و اعضای اتحادیه‌های زون‌های این اتحادیه گفته است که به خواست‌های آنان مبنی بر عدم انحصاری واردات دارو، قول رسیدگی داده شده است.

در این نامه تأکید شده است: «بالاخره در تاریخ اول ثور ۱۴۰۰ در نتیجه‌ عزم راسح و پشتیبانی قوی شما (اعضای اتحادیه‌ی دارویی افغانستان) به هدف تعیین‌ شده طور موفقانه و مستند رسیدیم».

اتحادیه‌ دارویی افغانستان از تمامی زون‌های این اتحادیه خواسته است که تمامی مارکیت‌های دارو را سر از فردا (۲ ثور) باز کنند و روند عرضه‌ دارو و لوازم طبی را از سر بگیرند.

این اتحادیه همچنان در خبرنامه‌ای گفته است که تمامی دارو‌فروشان افغانستان از امروز به‌روی مشتریان باز است.

از سویی هم، اعضای این اتحادیه هشدار داده اند که اگر به خواسته‌های آنان رسیدگی نشود، پس از ماه رمضان دوباره اعتراضات ‌شان را در کشور از سر می‌گیرند.

آنها همچنان به اجرای طرح «دواخانه‌های زنجیره‌ای» ادویه‌فروشان نیز اعتراض داشتند.

پیش از این داروفروشان در تاریخ ۲۶ حمل در اعتراض به انحصارکردن واردات دارو از سوی اداره‌ ملی غذا و داروی کشور دست به اعتصاب کاری زدند. اعضای اتحادیه‌ی دارویی افغانستان گفته بودند که این اداره تنها به پنج شرکت اجازه داده که دارو و لوازم طبی را به کشور وارد کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر