14:40 02 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه افغانستان برای شرکت در یک نشست سه جانبه به استانبول رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که محمد حنیف اتمر، وزیر خارجه افغانستان برای شرکت در یک نشست سه جانبه میان افغانستان، ترکیه و پاکستان به استانبول رفته است.

در خبرنامه‌ وزارت خارجه افغانستان آمده است: "در این نشست که قرار است فردا برگزار شود، وزرای امور خارجهٔ سه کشور، روی موفقیت پروسهٔ صلح افغانستان، از سرگیری مذاکرات صلح میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان، تقویت اجماع منطقه یی برای حمایت از صلح، نقش ترکیه و پاکستان و تقویت روابط سه‌جانبه گفتگو کنند."

طبق گزارش این وزارت، آقای اتمر در حاشیه این نشست، ملاقات های دوجانبه به هدف تقویت همکاری های سیاسی، امنیتی و اقتصادی نیز داشته باشد.

وزیر خارجه افغانستان درحالی در این نشست سه جانبه اشتراک می‌کند که قرار بود از 24 اپریل نشست بزرگی درباره صلح افغانستان برگزار شود اما طالبان اعلام کردند که در هیچ نشستی اشتراک نخواهند کرد.

درعین حال مولود چاوش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفته است که در مشورت با آمریکا ، قطر و سازمان ملل متحد تصمیم‌ گرفته است که نشست استانبول درباره صلح افغانستان پس از عید فطر برگزار شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر