19:22 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

قوای امریکا مستقر در افغانستان آماده‌گی برای عودت از این کشور را آغاز نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، منبع از وزارت دفاع خبر داده است که امریکایی ها در انتظار آغاز خروج از افغانستان اند که قرار است از اول ماه می شروع شود، نیروها به ارسال برخی تجهیزات از افغانستان و قرارداد کامل با تأمین کنند‌‌ه‌گان محلی خدمات مختلف شروع کردند.

خاطرنشان می شود که برخی از تجهیزات و وسایل سربازان امریکایی از طریق هوا یا زمین از طریق پاکستان و آسیای میانه به ایالات متحده انتقال می شود ، چیزی هم به اردوی افغانستان منتقل و یا در بازار داخلی فروخته می شود.

ایالات متحده قبلاً اعلام کرده بود که تا اول ماه می خروج نیروهای خود را از افغانستان آغاز می کند و تا 11 سپتامبر آنرا تکمیل می کند.

در سال 2020، ایالات متحده و طالبان اولین توافقنامه صلح بیش از 18 سال جنگ در دوحه را امضا کردند. این امر برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان در مدت 14 ماه و آغاز گفتگوی بین افغانی پس از تبادل زندانیان فراهم شده است. از زمان امضای توافقنامه ، طالبان بارها ایالات متحده را به نقض توافق متهم کرده اند.

در افغانستان هنوز هم درگیری بین نیروهای دولتی و طالبان وجود دارد، آنها مناطق قابل توجهی را در قصبات و هکده ها تصرف کرده و علیه شهرهای بزرگ حمله می کنند. نیروهای دفاع ملی و امنیتی در حال انجام عملیات مشترک ضد تروریزم در سراسر کشور هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر