11:57 03 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا می گوید که شش هواپیمای بم افگن بی ۵۲ و یک بخش زمینی نیرو های ویژه امریکایی برای تأمین امنیت خروج نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان به منطقه فرستاده خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز به اشاره به وزارت دفاع امریکا، این کشور شش هواپیمای بم افگن (B-52)  و یک بخش زمینی نیرو های ویژه امریکایی برای تأمین امنیت خروج نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان به منطقه فرستاده خواهند شد.

برخی ازمقام‌های امریکایی گفته اند که ایالات متحده در حدود یک هزار سرباز بیشتر به افغانستان می‌فرستد تا سربازان امریکایی به گونه مصوون از افغانستان بیرون شوند.

در کنار این، ارتش ایالات متحده هواپیماهای بم افگن استراتیژیک را برفراز افغانستان می‌فرستد تا ازهرگونه تهدید دربرابر روند خروج جلوگیری گردد.

خبرگزاری امریکایی بلومبرگ در گزارشی می‌نویسد که دو هواپیمای بم افگن در منطقه در نزدیکی های افغانتسان رسیده اند.

با این حال، یک کشتی بزرگ هواپیمابر ایالات متحده درخلج جا به جا می شود تا از آن‌جا جنگنده‌ها بتوانند اهدافی را درصورت نیاز در افغانستان آماج قرار دهند.

ازسوی دیگر، خبرگذاری اسوشیتد پرس خبر می دهد که رییس سی آی ای به تازه گی ازافغانستان به گونه سری دیدار کرده است.

هدف از این سفر رییس سی آی ای چه گونه گی سپردن مسوولیت واحدهای ویژه ضد هراس افگنی به افغانستان گفته شده است. 

به گفته برخی ازمقام های امریکایی، ازجمله شش واحد ضد هراس افگنی که سی آی ای درافغانستان آموزش داده است، تنها مسوولیت دو واحد آن به حکومت افغانستان سپرده شده است.

در همین حال جنرال کنیت مک‌کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی امریکا گفته است که ارتش ایالات متحده حتا پس ازخروج سربازان خارجی ازافغانستان ، حمله های هوایی را در این کشور علیه طالبان انجام خواهد داد.

مک‌کنزی افزوده است که پس از عقب نشینی نیروهای امریکایی از افغانستان واشنگتن حق انجام حمله‌های هوایی به طور معمول از هواپیماهای بدون سرنشین را درصورتی محفوظ می داند که تهدیدی برای منافع امریکا دیده شود.

او گفته است که ارتش ایالات متحده از کشورهای منطقه از جمله خلیج، حمله‌های هوایی را در افغانستان انجام خواهد داد.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر