17:57 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه آمریكا در نظر دارد بیش از یك میلیون دالر را صرف پروژه "روزنامه نگاری برای صلح "در افغانستان کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده که هدف ازا ین ابتکار کار با رسانه ها در افغانستان در زمینه روند حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در این کشور است.

در توضیح این کمک ها آمده است: "بخش امور اجتماعی سفارت ایالات متحده در کابل برای پشتیبانی از تلاشهای مداوم برای صلح و آشتی، پیشنهادات این پروژه را می پذیرد."

بنابراین، طرف آمریکایی قصد دارد ظرفیت رسانه های افغانستان را در زمینه "بررسی واقعیت" ، گسترش روند صلح و آگاهی عمومی در مورد آن توسعه دهد.

خاطر نشان می‌گردد که این ابتکار عمل آمریکا باید ظرف دو سال اجرا شود. برای اجرای آن ، وزارت خارجه در نظر دارد تا 750 هزار دالر ارسال کند.

احتمال دارد در آینده این پروژه برای یک سال دیگر تمدید و 350 هزار دالر دیگر نیز برای اجرای آن اختصاص داده شود.

این در حالی است که دولت آمریکا به همراه هم‌پیمانانش در ناتو تصمیم گرفتند که خروج این نیروها از افغانستان را از اول ماه مه آغاز و تا 11 سپتامبر پایان دهند. رئیس جمهور آمریکا گفته است گفت هدف آمریکا از حمله 20 سال پیش به افغانستان برآورده شده است.

گفتنی است نیروهای نظامی آمریکا پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 به افغانستان تحت سلطه طالبان حمله کردند تا "این کشور بار دیگر محلی نباشد که از آن حمله علیه آمریکا طراحی می‌شود".  

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر