12:28 02 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 43
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی افغانستان گفته است که نیروهای دفاعی کشور بر وضعیت کنترول دارند.

به گزارش اسپوتنیک، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی در یک کنفرانس خبری مشترک با یاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع و رییس ستاد ارتش، حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت داخله، احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی و شمیم‌خان کتوازی، رییس اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی درمورد نگرانی های مردم درباره بدترشدن وضعیت امنیتی در صورت خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفته است که شهروندان افغانستان نگران بدترشدن وضعیت پس از خروج نیروها خارجی از افغانستان نباشند.
آقای محب گفت: "ممکن بسیاری از کشورها در منطقه تشویش داشته باشند، ولی می‌خواهم این اطمینان را هم به همسایه‌ها و هم به مردم خود بدهم که نیروهای امنیتی و دفاعی بر مملکت و وضعیت مملکت تسلط دارند."


مشاور امنیت ملی با اظهار اینکه پاسداری از افغانستان وظیفه‌ی قوای امنیتی و دفاعی است، افزود که نیروها برای دفع هر گونه پلان و یا حمله‌ی «دشمن» آمادگی کامل دارند.
وی می‌گوید که نیروهای خارجی با آنکه از افغانستان خارج می‌شوند، اما کمک‌های آنها ادامه می‌یابند.
محب اظهار داشت: "نیروهای خارجی فعال حضوری نمی‌داشته باشند اما کمک‌های شان ادامه می‌یابد."
ایالات متحده امریکا و متحدانش اخیرا به گونه رسمی اعلام کردند که روند خروج نظامیان خارجی از افغانستان به روز اول ماه می سال روان میلادی آغاز و تا یازدهم سپتمبر به پایان می رسد.
جوبایدن رئیس جمهور امریکا به طالبان هشدار داد که اگر در جریان خروج نیروها به آنان حمله کنند، با تمام امکانات از نظامیان امریکایی و ناتو دفاع صورت می گیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر