افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ایالات متحده، 650 سرباز به افغانستان می فرستد تا نیروهای امریکایی را هنگام خروج، حمایت کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی.ان.ان به اشاره به مقامات نظامی امریکا گزارش کرده که وزارت دفاع این کشور، 650 سرباز به افغانستان می فرستد تا نیروهای امریکایی را هنگام خروج، حمایت کنند.

سی.ان.ان گفته که فرستادن این نیروهای تازه به افغانستان، توسط لووید آستین، وزیر دفاع امریکا، با دیگر تجهیزات برای خروج مصون از این کشور، تایید شده است.

این گزارش می افزاید که این نیروها از قطعات ویژه نظامیان امریکایی هستند، که قبلا در منطقه حضور داشتند.

این در حالیست که پیش از این، پنتاگون اعلام کرده بود که تعدادی از نیروهای ویژه این کشور ممکن است برای مدت کوتاهی به افغانستان اعزام شوند تا از خروج امن نیروهای امریکایی اطمینان حاصل کنند.

وزارت دفاع آمریکا گفته بود که برای اطمینان از ایمنی خروج نیروهای این کشور و نظامیان بین‌المللی از افغانستان، دو بمب افکن بی-52 را به منطقه اعزام کرده است.

در حال حاضر حدود 2500 سرباز امریکایی و 7 هزار سرباز ناتو در افغانستان حضور دارند. قرار است روند خروج نیروهای امریکایی از اول می آغاز و تا 11 سپتامبر تکمیل شود.

چند روز پیش، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امریکا گفته بودند که اگر طالبان در هنگام عقب نشینی نیروهای خارجی، به آنها حمله کنند، با واکنش شدیدی از سوی آن‌ها روبرو خواهند شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر