افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس امنیت ملی افغانستان گفته است که شمار جنگجویان بازداشت شده گروه داعش در این کشور به به حدود 700 تن می‌رسد و که 60 درصد آن‌ها "حدود 300 تن" را شهروندان پاکستان تشکیل می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک، احمد ضیا سراج، رئیس امنیت ملی افغانستان روز گذشته ( سه شنبه 27 آپریل) در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که در مجموع 700 عضو خارجی گروه داعش سوی نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت شده و زندانی اند.

رئیس امنیت ملی افغانستان گفته است که این بازداشت‌شدگان با 73 کودک شان شهروندان 14 کشور شامل روسیه، پاکستان، ایران، ترکیه، اندونیزیا، الجزایر، بنگله دیش، هندوستان و مالدیف اند. 

سراج افزوده است که مراحل ابتدایی قضایی دوسیه بسیاری از این افراد طی شده است و در باره تعیین سرنوشت آنان گفتگوها با مقام‌های استخباراتی این کشورها ادامه دارد: «چیزی که ما می‌خواهیم این است که از این کشورها تقاضا کنیم که با ما یکجا کار کنند تا راه حل اساسی پیدا کنیم.»

رئیس امنیت ملی افغانستان گفته است که شمار زیادی از جنگجویان خارجی گروه داعش که به مراتب بیشتر از رقم بازداشت شدگان بوده اند، در جنگ مستقیم با نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور کشته شده اند.

رئيس امنیت ملی افغانستان هشدار داد که اگر کشورهای منطقه به صورت مشترک کار نکنند، در آینده با این تهدید رو به رو خواهند شد: «جنگ کنونی جنگ منطقه‌ای و جهانی است. گذاشتن تمامی مسئولیت‌ها به دوش نیروهای امنیتی افغانستان کار درستی نیست. تمام منطقه با این تهدید مواجه می‌شوند. پیش از این که دیر شود، همه کشورها باید در برابر این تهدیدها کار کنیم.»

سراج خاطرنشان ساخت که بیشتر این جنگجویان خارجی گروه داعش از طریق ترکیه به ایران و پاکستان رفته و از آنجا وارد افغانستان شده اند. او گفت که از همین رو برای جلوگیری از ورود این افراد مذاکره با ترکیه و ایران آغاز شده است و با پاکستان از مدت طولانی گفتگوها ادامه دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر