افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بانک انکشاف آسیایی در گزارش تازه خود تخمین زده است که رشد اقتصادی افغانستان در سال روان و آینده میلادی بین 3 تا 4 درصد خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، این بانک می‌گوید که افغانستان با وجود چالش ها و مشکلاتی که دارد رشد ناخالص اقتصادی 3 درصدی در سال روان خواهد داشت.

مسوولان در این بانک می گویند که برای سال 2022 میلادی نیز پیش بینی شده است که رشد اقتصادی افغانستان 4 درصد باشد.

در گزارش این نهاد آمده است که تورم در سال 2020 به 5.6 درصد افزایش یافته است، در حالیکه این رقم در 2019 تا 2.3 درصد بوده است.

بر اساس این گزارش موفق شدن روند صلح افغانسنتان، مبارزه با فساد و بدتر نشدن وضعیت امنیتی، نقش مهم در رشد اقتصادی خواهد داشت.

نرندرا سینگرو رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان می‌گوید: «ما امیدواریم که بی باوری به وضعیت روان سیاسی خاتمه یابد و روند صلح به کامیابی برسد تا زمینه رشد اقتصادی در افغانستان تقویت شود».

در همین حال آگاهان اقتصادی می‌گویند که حکومت افغانستان هنوز هم با چالش هایی از جمله مبارزه با فساد اداری، برای رشد اقتصادی روبرو است که باید به آن توجه کند.

بانک انکشاف آسیایی در حالی رقم 3 درصد رشد اقتصادی را برای افغانستان در سال روان پیش‌بینی کرده است که پیش از این بانک جهانی در یک گزارش تخمین زده بود که رشد اقتصادی افغانستان در سال روان میلادی، 1 درصد خواهد بود و اگر ویروس کرونا کمرنگ شود، رشد اقتصادی در 2022، سه درصد خواهد بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر