افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که عصر امروز گروه طالبان با نمایندگان کشورهای روسیه، امریکا، چین و پاکستان دیدار داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، محمد نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز جمعه (30 اپریل)، در توییترش نگاشته است که عصر امروز نشست پنج جانبه گروه طالبان، فدراسیون روسیه، ایالات متحده امریکا، چین و پاکستان در دوحه برگزار شد.

آقای وردک می افزاید که در این نشست روی حذف نام رهبران و اعضای این گروه از لیست های سیاه و رهایی متباقی زندانیان این گروه بحث شده است. 

او تاکید دارد که از جانب این گروه در این نشست، شير محمد عباس ستانکزی معاون دفتر سياسي و تيم مذاکراتی شرکت داشتند.

این در حالی‌ست که ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان چند روز پیش در گفتگوی ویژه با خبرگزاری اسپوتنیک افغانستان اعلام کرد که نشست بعدی "ترویکای توسعه یافته" در تاریخ 30 اپریل در دوحه پایتخت قطر برگزار می‌شود.

آقای کابلوف اشاره به هدف این نشست گفت: "ما به تاریخ 30 آپریل، یک روز قبل از روز X، یعنی اول ماه می (روز آغاز خروج نیرو های خارجی از افغانستان) ملاقات می‌کنیم تا طالبان را متعقد سازیم که یکبار دیگر وضعیت را بازنگری کنند، با امریکایی‌ها سازش پیدا کنند و از سناریوی جنگی خودداری کنند".

قابل یادآوری‌ست که نمایندگان امریکا، روسیه، چین و پاکستان (کشورهای ترویکا) در پایان نشست ماه مارچ در مسکو با انتشار بیانیه ‌پایانی تاکید کردند که از احیای مجدد امارت اسلامی طالبان در افغانستان حمایت نمی‌کنند. از دولت افغانستان و شورای عالی مصالحه ملی این کشور نیز خواستند که به گونه علنی با نمایندگان طالبان درباره یک راه حل سیاسی از طریق مذاکره تعامل کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر