افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در دوحه پایتخت قطر درباره نگهبانی پایگاه های نیروهای خارجی از سوی جنگجویان این گروه واکنش نشان داد. 

به گزارش اسپوتنیک، محمد نعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر در واکنش به نگهبانی پایگاه های نیروهای خارجی از سوی جنگجویان این گروه در تویترش نوشت: تبليغاتی که در بعضی رسانه ها در پیوند به نگهبانی مجاهدین امارت اسلامی از پايگاه های اشغالگران پخش شده است، تبليغات بی اساس است، و هیچ حقیقت ندارد.

پیش از این، خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام غربی گزارش داده بود، که طالبان مسلح در طول بیشتر از یک سال گذشته از پایگاه‌های نیروهای خارجی در افغانستان نگهبانی کرده اند. 
این خبرگزاری افزوده است، که بر بنیاد یکی از ضمایم محرمانه توافقنامه دوحه میان امریکا و گروه طالبان، جنگجویان طالب در طول بیش از یک‌سال گذشته از پایگاه‌های نظامیان خارجی در افغانستان در برابر حملات سایر گروه‌ها حفاظت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش که روز جمعه (10 ثور) نشر شد، جنگجویان طالبان در طول این مدت مانع حملات سایر گروه های تندرو یا گروه‌های رقیب‌شان بر نظامیان خارجی در افغانستان شدند.

وزارت خارجه ایالات متحده تا اکنون در مورد موجودیت این ضمیمه مخفی و همچنین محافظت طالبان از  پایگاه‌های نظامیان خارجی در افغانستان، واکنش نشان نداده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر