افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منابع گفته اند که تحرکات زدامنیتی در ولایت‌های ارزگان، زابل، بغلان، کندهار، ننگرهار، بدخشان و تخار به ثبت رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، حمله طالبان در شماری از ولایات افغانستان در یک شبانه روز به‌شمول پیرم قُل، یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی تخار، جان بیست تن را گرفته است.
ازسوی هم، منابع امنیتی خبر داده اند که طالبان بر یک پاسگاه امنیتی در منطقه باغ شمال در حومه شهر پلخمری حمله کرده اند که در نتیجه سه سرباز جان باخته اند.


از جان باختن هشت تن از نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی وردوج بدخشان، جان باختن سه پولیس در زابل، ترور دو تن در کندهار، یک تن در گردیز و ترور یک تن در فراه در یک شبانه روز گذشته گزارش شده‌اند.
در همین حال ناصر کامه وال، عضو شورای ولایتی ننگرهار گفت: «در داخل شهر و دیگر بخش‌ها، قتل‌های هدفمند و انفجارها هر روز رخ می‌دهد. خواست ما از هر دو طرف این است که هرچه زودتر آتش‌بس کنند.»
جمال بارکزی، سخن‌گوی پولیس کندهار بیان داشت: «هراس‌افگنان مسلح بر شماری از ولسوالی‌های کندهار مثل پنجوایی، میوند، ارغستان، دند، شاه‌ولی کوت.... حمله‌های گروهی داشتند.»
این درحالیست که نیروهای دولتی گفته اند که نیروهای دفاعی و امنیتی تمامی حملات طالبان را عقب زده اند.
در گزارش این خبرگزاری آمده است که در یک ماه گذشته ۴۳۸ نظامی و غیرنظامی در رویدادهای گونه‌گون جان باخته‌اند و بیش از پنج صد تن دیگر زخم برداشته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر