16:32 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه ازبیکستان از دیدار وزیر خارجه این کشور با فرستاده ویژه امریکا برای آشتی افغانستان خبر داد. 

دیدار خلیلزاد با مارشال دوستم 
National Islamic Movement of Afghanistan

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ازبیکستان با نشر خبرنامه ای نوشت: در تاریخ 2 می 2021 ، عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه جمهوری ازبیکستان با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده برای آشتی افغانستان گفتگو کرد.

در ادامه این خبرنامه آمده است، که طرف ها درباره وضعیت کنونی و چشم اندازهای حل منازعات افغانستان و همچنین سازوکارهای تسهیل این روند گفتگو کردند و نماینده ویژه امریكا از كمكهای همه جانبه كه از طرف ازبیکستان تحت رهبری شوکت میرضیایف رئیس جمهور به افغانستان ارائه شد بسیار قدردانی كرد.

وزارت خارجه ازبیکستان افزوده است، که طرف ها بر منافع مشترک شان در افغانستان صلح آمیز، با ثبات و حاکم تأکید و ضرورت و اهمیت حمایت طرف های ذینفع از یک توافق سیاسی جامع، که به جنگ طولانی مدت در این کشور پایان می دهد، اشاره شد.

در پایان این خبرنامه آمده است، که طرف ها توافق کردند، که هیچ راه حلی نظامی برای پایان درگیری وجود ندارد. ازبیکستان و ایالات متحده توافق کردند، که از مذاکرات فراگیر بین افغانستانی ها پشتیبانی کنند و در زمینه ابتکاراتی که موجب توسعه تجارت منطقه ای، اجرای پروژه های سرمایه گذاری و زیرساختی و همچنین تسریع در ادغام افغانستان در روندهای منطقه ای می شود، با یکدیگر همکاری کنند.

یادآوری می کنیم، که زلمی خلیلزاد امروز با مارشال عبدالرشید دوستم نیز در ازبیکستان دیدار کرده بود. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر