13:56 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رئیس‌ جمهور آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده به نظارت، رصد و خنثی کردن هرگونه تهدید تروریستی در افغانستان ادامه داده و در صورت بروز آنها را خنثی خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا، در بیانیه ای به مناسبت دهمین سالگرد عملیاتی که منجر به كشته شدن اسامه بن لادن، رهبر گروه تروریستی القاعده شد، گفت كه ایالات متحده همچنان در مورد تهدیدهای گروه های تروریستی كه در سراسر جهان ریشه  كرده اند ، هوشیار خواهد ماند.

  رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد که آمریکا به نظارت، رصد و خنثی کردن هرگونه تهدید تروریستی در افغانستان ادامه خواهد داد.

وی افزود: نقش القاعده در افغانستان به شکل گسترده فروکش کرده و دیگر چندان قدرتی ندارد.

بایدن اشاره کرد، آمریکا به وعده‌هایش در تعقیب القاعده و رهبرانش در افغانستان عمل کرد. آمریکا هرگز از تعهداتش درخصوص ممانعت از وقوع حمله‌ای دیگر بعد از حملات 11 سپتامبر دست برنخواهد داشت.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: آمریکا به وعده‌اش به کسانی که عزیزان‌شان را در حادثه حملات 11 سپتامبر از دست دادند،‌ عمل کرد.

اظهارات بایدن به مناسبت دهمین سالگرد کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده است.

بن لادن در حمله آمریکا در پاکستان در زمان دولت باراک اوباما که بایدن معاونش بود، کشته شد.

بایدن اخیرا تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را بعد از 20 سال جنگ در این کشور در پی حملات 11 سپتامبر 2001 اعلام کرد.

این اظهارات آقای بایدن در حالی مطرح شد که همزمان با نگرانی‌ها از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان، تلویزیون "سی ان ان" از زبان یک مسؤول شبکه القاعده گزارش داده‌است که با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان شبکه القاعده به کمک طالبان در افغانستان فعالیت‌هایش را آغاز می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر