11:44 23 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 05
ما را در دنبال کنید

شورای عالی مصالحه ملی می گوید که تعدادی از اعضای این شورای با نماینده‌ی ویژه‌‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای صلح افغانستان دیدار کردند

به گزارش اسپوتنیک، شورای مصالحه ملی امروز دوشنبه (3 می)، با نشر یک خبرنامه گفته است که شماری از رهبران جهادی و سیاسی و اعضای کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی بعد از ظهر با دکتر زلمی خلیل‌زاد نماینده‌ی ویژه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای صلح افغانستان در قصر سپیدار ملاقات کردند.

خبر نامه می افزاید که در این دیدار آخرین تحولات سیاسی-امنیتی، چشم‌انداز تلاش‌های صلح، کنفرانس استانبول، همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در حمایت از تلاش‌های صلح و فصل نو همکاری‌های جامعه‌ی جهانی با افغانستان در مرحله‌ی بعد از خروج نیروهای بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ادامه این خبرنامه آمده است که دکتر خلیل‌زاد در این دیدار از ادامه‌‌ی همکاری‌های ایالات متحده‌ی امریکا برای افغانستان و حمایت این کشور از تلاش‌های صلح اطمینان داد. آقای خلیل‌زاد بر استفاده‌ی بهینه از فرصت موجود برای تأمین صلح پایدار از طریق مذاکره تأکید کرد و راه بیرون رفت از بحران کنونی را ادامه مذاکرات خواند.

رهبران جهادی و سیاسی و اعضای کمیته رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی در صحبت‌های خود با تشکر از ادامه‌ی کمک‌های ایالات متحده برای افغانستان و حمایت از تلاش‌های صلح بر آمادگی جمهوری اسلامی افغانستان برای پایان بخشیدن منازعه از طریق مذاکره و گفت‌وگو تأکید کردند.

قابل یاد آوری‌ست که زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان امروز دوشنبه وارد کابل شد، چندی پیش با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیدار داشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر