00:08 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

کشورهای آسیای میانه و امریکا از گروه طالبان خواسته اند تا از حملات بهاری خود خودداری نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه اوزبیکستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا و وزرای خارجه اوزبیکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ترکمنستان به صورت آنلاین در مورد اوضاع افغانستان و تغیر اقلیم گفتگو کردند.


کشورهای آسیای میانه و امریکا از گروه شورشی طالبان خواسته اند تا از عملیات‌های بهاری خود دست بردارند تا از کشتار و ادامه خشونت ها جلوگیری شود.
در بیانیه آمده است:شرکت کنندگان از همه طرفهای درگیری در افغانستان خواستند که برای جلوگیری از تلفات جدید و ایجاد یک فضای مناسب، از سطح خشونت در کشور و طالبان برای جلوگیری از تلفات جدید برای جلوگیری از حملات بهاری استفاده نکنند. و برای دستیابی به یک توافق سیاسی از طریق مذاکره وارد گفتگوها شوند."
طرفین همچنین از همکاری مهم کشورهای آسیای میانه در ثبات منطقه و همکاری با افغانستان در زمینه های انرژی، اقتصادی، فرهنگی، تجاری، حقوق بشر و امنیت استقبال کردند.
آنها توافق کرده اند که به توسعه همکاری های امنیتی بین ایالات متحده و کشورهای آسیای میانه به عنوان وسیله ای برای اطمینان از ثبات و امنیت منطقه‌ای و مقابله با تهدیدات فرامرزی ناشی از افغانستان ادامه دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر