17:47 14 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده حدود ده طیاره جنگی اضافی را برای پوشش عودت نیروهای امریکا و ائتلاف در افغانستان مستقر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، آسوشیتدپرس گزارش داده است که جنرال مارک میلی،رئیس کمیته واحد قرارگاه قوماندانان گفت که طیارات F-18 برای پوشش نیروهای ائتلاف به این عملیات پیوسته اند. همانطور که قبلاً گزارش شد، کشتی طیاره بردار دوایت آیزنهاور و شش بمب افکن استراتژیک B-52 نیز در عملیات شرکت خواهند داشت.

میلی خاطرنشان کرد که ممکن است پنتاگن پس از عودت نیروهای امریکایی به پشتیبانی نظامی خود از کابل ادامه دهد. وی گفت كه شاید امریكایی ها نیروهای امنیتی افغانستان را در یك كشور سوم آموزش دهند.

متحدین ناتو از 29 اپریل شروع به برگشت نیروهای خود از افغانستان کردند. در عموم، در آن زمان حدود 2.5 هزار سرباز آمریکایی و همچنین چند صد سرباز دیگر که عملیات ویژه انجام می دهند، در خاک افغانستان باقی مانده اند. همه آنها با حکم رئیس جمهور ایالات متحده کشور را ترک خواهند کرد.

بایدن باید تا 11 سپتامبر عودت نیروها را به پایان برساند. دولت قبلی امریكا قصد داشت نیروهای خود را تا اول ماه می قسمی که با طالبان توافق شده بود (در فدراسیون روسیه ممنوع است) از افغانستان خارج كند. اکنون طالبان تصمیم بایدن را برای تغییر تاریخ خروج بررسی می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر