22:09 18 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 04
ما را در دنبال کنید

لحظات پیش سه انفجار پی‌هم در ساحه دشت برچی در غرب کابل رخ داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یک، لحظات پیش سه انفجار پی‌هم در ساحه دشت برچی در غرب کابل رخ داده اند.

گواهان رویداد می‌گویند؛ که این انفجارها در برابر مکتب سیدالشهدا رخ داده اند.

تاهنوز از نوعیت و تلفات آن اطلاعی در دست نیست، اما نگاره های نشر شده در سایت های اجتماعی نشان دهنده تلفات زیاد است.

در همین حال، برخی گواهان نوشته اند، که یک مکتب دخترانه در ساحه قلعه نو غرب کابل انفجار کرده است. به گفته شاهدان عینی سه راکت بالای این مکتب فرود آمده است ولی هنوز دلیل اصلی این حادثه مشخض نگردیده است! 

طارق آرین سخن‌گوی وزارت امور داخله وقوع تنها یک انفجار را تأیید کرده است. او گفته است، که این رویداد ساعت ۴:۲۷ پس از چاشت امروز در نزدیکی مکتب «سیدالشهدا» رخ داده است. آرین جزئیاتی بیشتر از این رویداد ارایه نکرده است.

شاهدان عینی: موتر بمب‌گذاری‌شده هنگام خروج دانش‌آموزان از مکتب منفجر شده است برخی از شاهدان عینی می‌گویند، که انفجار در نزدیکی مکتب سیدالشهدا، از مربوطات حوزه‌ی سیزدهم امنیتی شهر کابل ناشی از موتر بمب‌گذاری‌شده بوده است.

یکی از این شاهدان عینی به روزنامه اطلاعات روز گفته است، که انفجار زمانی رخ داده است که دانش‌آموزان دختر مکتب سیدالشهدا در حال بیرون‌شدن از مکتب بوده‌اند. به‌گفته‌ی او، با گذشت حدود نیم ساعت از وقوع رویداد، تا کنون آمبولانس‌های شفاخانه‌های دولتی به محل نرسیده است.

او در مورد آمار مشخص تلفات این رویداد چیزی نگفت، اما افزود، که احتمال دارد میزان تلفات با توجه به شدت انفجار، بلند باشد.

تاکنون از جان باختن شش دانش آموز دختر گزارش به نشر رسیده است. 

وزارت صحت عامه افغانستان از رسیدن 22 زخمی به درمانگاه های کابل خبر داده است.

دستگیر نظری سخن‌گوی وزارت صحت عامه می‌گوید، که تا کنون 22 زخمی از محل رویداد به شفاخانه‌های محمدعلی جناح و 50 بستر دشت برچی منتقل شده‌اند. نظری به روزنامه اطلاعات روز گفته است، که وضعیت دو نفر از زخمیان وخیم است.

یادآوری می کنیم، که چندی پیش دانش آموزان این مکتب به علت کمبود آموزگار دادخواهی کرده بودند.

ادامه دارد... 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر