14:26 27 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

معاونیت دوم ریاست جمهوری تأیید میکند که شمار تلفات حمله بر مکتب دختران در منطقه دشت برچی شهر کابل با 85 تن افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "آریانا نیوز" مقام‌ها در معاونیت دوم ریاست جمهوری میگوید که در  حمله تروریستی به مکتب سید اشهدا در منطقه دشت برچی در غرب کابل،  85 تن جان باخته و 168 تن دیگر زخم برداشته اند.

این در حالی پس از حمله بر مراکز آموزشی موعود و کوثر دانش، انفجارهای مدرسه دخترانه سید الشهدا سومین مرکز آموزشی در غرب کابل است که دانش‌آموزان آن به صورت گروهی کشته می‌شوند.

روز شنبه گذشته سه انفجار پی در پی در نزدیکی یک مکتب دختران در شهر کابل رخ داد، تاکنون اما هیچ گروهی مسئولیت انفجار روز گذشته (شنبه) را به‌عهده نگرفته ‌است.

در همین حال، کمیسیون مستقل حقوق بشر میگوید که در ماه رمضان (13 اپریل تا 7 می) 130 رویداد امنیتی از سوی این کمیسیون ثبت شده است که در نتیجه این رویدادها، 519 غیرنظامی قربانی شده اند.

به گفته این کمیسیون از اثر رویدادهای امنیتی در ماه رمضان 160 تن جان باخته و 351 غیرنظامی دیگر هم زخم برداشته اند. (این آمار شمار تلفات انفجارهای مکتب سیدالهشدا را شامل نمیشود(

با افزایش این آمار شمار جان باخته در ماه مبارک رمضان به 245 کشته و 502 افزایش یافته است.

گفتنی است که به دنبال حمله اخیر در مکتب دختران در کابل، رییس جمهور اشرف غنی، از نیروهای امنیتی و دفاعی خواسته که اقدام‌های جدی‌تر را برضد طالبان به اجرا بگذارند.

آقای غنی در یک اعلامیه، طالبان را مسوول بم گذاری دیروز در نزدیک مکتب دخترانۀ سید الشهدا در منطقه دشت برچی کابل دانسته است.

اما طالبان دست داشتن در این رویداد را رد کرده‌اند.

تاهنوز فرد یا گروهی مسوولیت این رویداد تروریستی را به عهده نگرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر