11:35 15 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

فرماندهی پولیس بدخشان خرید و فروش و استفاده از پتاقی را در روزهای عید ممنوع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، فرماندهی پولیس بدخشان با یک ابلاغیه روز سه شنبه، بیست‌ویکم ثور اعلام کرد که طبق فرمان شورای نظامی ولایت بدخشان، خرید و فروش و استعمال «پتاقی» و شلیک‌های شادیانه در ‌روزهای عید سعید فطر ممنوع قرار داده شده است.

در این ابلاغیه فرماندهی پولیس بدخشان آمده است: «منسوبان  پولیس این قوماندانی مؤظف گردیده‌اند، از فیرهای شادیانه و استعمال پتاقی در ایام عید ‌و مخصوصاً شب‌های عید که باعث آزار و اذیت مردم می‌گردد و در بعضی موارد می‌تواند به مجرمان نیز فرصت سوء استفاده برای اخلال امنیت را فراهم سازد، جداً جلوگیری نمایند».

پولیس بدخشان، خر‌ید و فروش پتاقی، انجام فیر‌های شادیانه و استعمال دیگر مواد تجملی آتش‌زا در روزهای عید را جزو جرایم کشفی و جنایی قرار داده است و هشدار داده است که با متخلفان برخورد جدی و قانونی خواهد کرد.

ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان می‌گوید که این ابلاغیه به منسوبان امنیتی در تمام نواحی شهر فیض‌آباد و مراکز ولسوالی‌ها فرستاده شده است.

شهروندان از آزار و اذیت صوتی در روزهای عید سال گذشته شکایت می‌کنند و می‌گویند که بر سلامتی روحی و روانی شان تاثیر منفی گذاشته است.

در همین حال شهروندان، اقدام پولیس را ستودنی و بسیار مثبت خوانده و خواهان تامین امنیت مردم در روزهای عید شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر