18:11 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

درحالی که طالبان دست داشتن در حمله به مکتب «سیدالشهدا» در کابل را رد کرده است، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که این حمله ممکن است توسط داعش انجام شده باشد.

به گزارش اسپوتنیک،ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت که آمریکا در حال بررسی حمله به مکتب «سیدالشهدا» در کابل است و البته «داعش در گذشته مسئول حملات مشابهی علیه شیعیان در کابل بوده است».

وی با تاکید بر اینکه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده است، از اعلام آتش‌بس 3 روزه توسط این گروه در روزهای عید فطر استقبال کرد.

پرایس در پاسخ به این پرسش که آیا چنین حملاتی تاثیری بر برنامه آمریکا برای خروج از افغانستان خواهد داشت، گفت که «آمریکا به اهدافش در افغانستان یعنی مقابله با القاعده و اطمینان از اینکه خاک این کشور دیگر علیه آمریکا استفاده نمی‌شود، رسیده است».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه بار دیگر تاکید کرد: «نشانه‌هایی وجود دارد که این حمله را می‌توان به داعش و نه طالبان نسبت داد، با این حال هنوز این مسئله کاملاً روشن نیست و ما نمی‌خواهیم پیش از آمدن اطلاعات درباره آن اظهارنظر کنیم».

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که جاوید کوهستانی، کارشناس نظامی و ژنرال بازنشسته افغان چندی پیش بزرگنمایی تهدید داعش در افغانستان توسط مقامات آمریکایی را به مسئله خروج نظامی از افغانستان مرتبط دانسته بود و گفته بود که واشنگتن به بهانه داعش به نوعی در پی ادامه حضور در افغانستان است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر