01:35 15 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 70
ما را در دنبال کنید

عارفه، یکی از دانش‌آموزان مکتب سید الشهدا دو شبانه روز پس از انفجار بر این مکتب، از کوه‌های اطراف این مکتب پیدا شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، عارفه که تنها از ناحیه سر آسیب دیده‌است می‌گوید که پس از انفجار در نزدیک مکتب، برای نجات جانش با سه دانش‌آموز دیگر به کوهی فرار کردند که در نزدیک مکتب است اما در میان صخره‌ها از حال رفت و پس از دو روز توانست به خانواده‌اش خبر بدهد که زنده است.

عارفه گفت: «وقتی به هوش آمدم می‌گویند دهنت پر از مورچه بود. دهنم را شستند؛ بعد گفتند مبایل داری؟ گفتم: دارم! به مادرم زنگ زدند و گفتند دخترت را پیدا کردیم».

مادر عارفه می‌گوید از نخستین کسانی بود که پس از شنیدن صدای انفجار به محل رویداد آمد، اما دخترش در میان قربانیان این رویداد نبود و تنها کتابچه‌یی را به نام او پیدا کرده بود و بارها نام او را در میان جان باخته‌گان و زخمی‌های رویداد جستجو کرده بود.

جهان تاب، مادر عارفه بیان داشت: «رفتم مکتب را گشتم، نبود. گفتند: اول صنف‌های یازده و دوازده رخصت شدند. گفتم: دخترم رفت، دو برادرم شهید شدند. دخترم هم شهید شد».

در انفجار روز شنبه بر مکتب سیدالشهدا در غرب کابل، دست‌کم 63 تن جان باختند و 170 تن دیگر زخمی شده‌اند.

وضعیت صحی بیشتر دانش‌آموزانی‌که در این رویداد زخمی شده‌اند رو به بهبودی است.

در همین حال برج آزادی در تهران، شب گذشته برای همدردی با قربانیان این رویداد به رنگ بیرق افغانستان درآمد و شهروندان ایران و مهاجران افغان در این کشور در واکنش به این رویداد راه پیمایی کردند و در جاده‌های تهران شمع افروختند.

اما شماری از دانش‌آموزان مکتب سید الشهدا که در هنگام انفجار از مکتب رخصت شده بودند هنوز هم ناپدید استند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر