07:20 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

معاون نخست پیشین ریاست‌جمهوری به طالبان هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر این گروه با تداوم جنگ در پی به میان‌آوردن حکومت دلخواه امارتی خود هستند، اشتباه می‌کنند.

دیدار خلیلزاد با مارشال دوستم 
National Islamic Movement of Afghanistan
به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، مارشال عبدالرشید دوستم معاون نخست رئیس جمهور پیشین افغانستان امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ ثور) پس از ادای نماز عید با حضور صدها تن از باشندگان و نیروهای امنیتی در شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان می‌گوید، طالبان باید با ادامۀ آتش‌بس و پایان جنگ به میز گفت‌وگو برگردند.

او افزود، که جنگ افغانستان راه‌حل نظامی ندارد.

دوستم تأکید می‌کند و می‌گوید، اگر طالبان به جنگ‌شان ادامه دهند مسئولیت مردم افغانستان است تا در سراسر کشور با ابتدایی‌ترین امکانات بر علیه این گروه بسیج شوند.

مارشال دوستم به رئیس‌جمهور غنی پیشنهاد می‌کند که برای بیرون‌رفت از مشکلات کنونی یک شورای تصمیم‌گیری را ایجاد کرده و بر بنیاد آن حرکت کند.

دوستم پیش از این نیز با انتقاد از افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان گفته بود، این گروه با بدترکردن وضعیت کشور، در پی سلب اعتماد مردم نسبت به دولت هستند.

او هم‌چنان با اشاره به گفت‌وگوهای صلح میان افغانستانی ها در دوحه گفته بود، اگر این روند با شکست روبه‌رو شود، او آمادۀ جنگ با طالبان است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر