23:26 18 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا از بیرون شدن نظامیان این کشور از بزرگترین پایگاه‌های خود در جنوب افغانستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مقامات نظامی امریکا اعلام کردند، که نظامیان این کشور از یکی از بزرگترین پایگاه‌های خود در کندهار در جنوب افغانستان بیرون شدند.

یک مقام نظامی امریکایی به ان بی سی نیوز گفت: پایگاه هوایی کندهار اوایل هفته جاری به نیروهای نظامی افغانستان واگذار شد و نظامیان امریکا از این پایگاه خارج شدند. 

پایگاه هوایی کندهار در جنوب افغانستان یکی از بزرگترین مقرهای نظامیان خارجی و آمریکایی بوده و در گذشته میزبان 26 هزار نظامی خارجی و آمریکایی در زمان اوج جنگ با طالبان بوده است. 

به نوشته این رسانه آمریکایی، پس از خروج خارجی در سال 2014 پایگاه هوایی کندهار به مرکز اصلی مشاوره و آموزش نظامیان افغانستانی در منطقه جنوب این کشور تبدیل شده بود. 

در ماه گذشته و پس از اعلام خروج نظامیان خارجی، پایگاه هوایی کندهار مورد حمله راکتی قرار گرفته که در این حادثه به کسی آسیبی وارد نشد.

رئیس جمهور جدید آمریکا اعلام کرد که تمام نظامیان این کشور  تا 11 سپتامبر از افغانستان خارج خواهند شد و پس از 20 سال واشنگتن به جنگ افغانستان همزمان با تشدید خشونت و ناامنی پایان خواهد داد. 

یادآوری می کنیم، که از سال 2001 تاکنون 2300 نظامی آمریکایی در جنگ افغانستان کشته و 20 هزار نفر نیز در این مدت زخمی شدند و همچنین از سال 2009 میلادی بیش از 100 هزار شهروند افغانستانی نیز در طولانی ترین جنگ آمریکا کشته و زخمی شدند. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر