01:08 14 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

از 21 می به مدت سه روز دادگاه پناهنده متهم افغانستانی در دادگاه منطقه یونكوپینگ سویدن برگزار می شود.

به گزارش اسپوتنیک، دادستان های سویدن اقامه دعوا در برابر یک جوان 22 ساله افغانستانی را که در شهر ویتلاندا در جنوب سویدن با چاقو هفت نفر را زخمی کرد، آغاز کرده اند. 

در بیانیه دادگاه شهر ویتلاندا آمده است: "مظنون در هنگام بازجویی از سوی پولیس خاطرات مبهمی از این حادثه داشت، اما اعتراف كرد كه با چاقو به مردم حمله كرده است. وی نتوانسته توضیح معقول یا دقیق تری از اقدامات خود ارائه دهد. مظنون این جنایت دارای دوره هایی از بیماری روانی بوده است". 

تحقیقات تأیید نکرده است، که اقدامات مهاجم برنامه ریزی شده است. رولمن توضیح داد: "هیچ ارتباطی بین قربانیان و مظنون وجود ندارد. همه نشانه ها نشان می دهد که قربانیان به طور تصادفی انتخاب شده اند".

دادگاه این شهروند افغانستان از 21 می آغاز می شود و به مدت سه روز در دادگاه منطقه یونكوپینگ برگزار می شود.

یادآوری می کنیم، که فرد دستگیر شده یک شهروند افغانستان است، که در سال 2016 به سویدن آمده است و یک سال پیش به شهر ویتلاندا رفته بود. او حق اقامت موقت را به دست آورده بود و در سال 2019 به ارتکاب جرم جزئی مواد مخدر نیز محکوم شده بود.

روز چهارشنبه (3، مارچ)، یک مهاجر افغانستانی در سویدن بالای رهگذران پیاده رو با چاقو حمله کرد، که در نتیجه این رویداد 7 باشنده این شهر زخمی شدند. این مهاجم در جریان دستگیری با شلیک گلوله پولیس زخمی و بازداشت شد. قربانیان وی هفت مرد 36-75 ساله بودند که سه نفر به شدت زخمی شدند. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر