04:31 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده آمریکا مشارکت در تأمین امنیت فرودگاه کابل را پس از خروج نیرو های خارجی از افغانستان منتفی نمی داند.

به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده آمریکا و متحدان آن در ناتو در حال بررسی کمک به امنیت در فرودگاه بین المللی کابل پس از خروج نیروها از افغانستان هستند.

 ژنرال مارک ملی ، رئیس ستاد فرماندهان ایالات متحده (CSC) روز سه شنبه گفت که حضور دیپلماتیک کشورهای غربی در افغانستان به این امر بستگی دارد.

رویترز به نقل ا این ژنرال آمریکایی نوشت: ما در حال کار بر روی جزئیات در مورد چگونگی اطمینان از امنیت فرودگاه پایتخت، چگونگی پشتیبانی از سربازان افغان در این زمینه و اقدامات کشورها در این زمینه هستیم".

به گفته میلی کشورهای ناتو این موضوع را روز سه شنبه در بروکسل مورد بحث و بررسی قرار دادند اما تصمیم نهایی در مورد مشارکت نیروهای امنیتی توسط رهبری سیاسی هر کشور اتخاذ خواهد شد.

مارک میلی در ادامه تصریح کرد  که کار سفارتخانه های کشورهای غربی در افغانستان به تأمین امنیت در فرودگاه کابل بستگی دارد و این امر به معنای نقش آنها در حفظ صلح در منطقه است. وی گفت تأمین امنیت فرودگاه یکی از عوامل اصلی حضور دیپلماتیک در افغانستان است."

شایان ذکر است که جو بایدن رئیس جمهوری امریکا حدود یک ماه پیش اعلام کرد که روند خروج کامل نیرو‌های کشورش از افغانستان از اول ماه می آغاز و تا یازدهم سپتمبر امسال تکمیل می‌شود.

در اوایل ماه می، جنرال مارک میلی لوی درستیز اردوی امریکا گفته بود که در یک سال گذشته نیرو‌های ایالات متحده از سوی طالبان هدف حمله قرار نگرفته اند اما به گفتۀ او در این مدت، حد اوسط از 80 تا 120 حمله در روز بر نیرو‌های امنیتی افغانستان صورت گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر