09:30 20 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سیگار در گزارشی می‌گوید گه در سه ماه نخست 2021، طالبان حملات علیه مردم افغانستان را 37 درصد افزایش داده و همچنان روابط با القاعده را حفظ کرده است.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ان‌بی‌سی، اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) به تازگی در گزارشی گفته است که طالبان در سه ماه نخست سال 2021 حملات علیه مردم افغانستان را افزایش داده‌ و حملات تهاجمی بزرگی را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

در گزارش سیگار آمده است: نیروهای آمریکایی در افغانستان از افزایش تاریخی حملات آغازشده توسط دشمن از زمان امضای توافق‌نامه امریكا و طالبان گزارش دادند، در این سه ماه حملات آغازشده توسط دشمن تقریباً 37 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2020 است.

اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان از اطلاعات فراهم شده توسط ماموریت حمایت قاطع و ناتو در افغانستان دریافته است که حملات آغازشده توسط دشمن در سه ماه اول و دوم سال مالی 2021 فراتر از اوسط گذشته است.

بر بنیاد این گزارش، در سه ماه فعلی 11 هزار و 551 حمله و در سه ماه گذشته 10 هزار و 431 حمله از سوی دشمن انجام شده است.

گزارش می‌افزاید که استراتژی نظامی طالبان، آمادگی برای حملات گسترده علیه مراکز ولایات، حملات پیچیده علیه پایگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاع ملی افغانستان و عملیات تضعیف توانایی‌های نیروهای امنیتی افغانستان بود.

سیگار تأکید کرده است که القاعده همچنان برای حفاظت به طالبان متکی است و روابط این دو گروه تقویت شده است.

این در حالی است که طالبان بر مبنای توافق‌نامه دوحه باید روابط خود را با القاعده قطع و خشونت‌ها را در کشور کاهش می‌داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر