03:44 16 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ملی می گوید که در شبانه روز گذشته در نتیجه عملیات نیروهای ارتش در برخی از ولایت های کشور، 251 تن از جنگجویان طالبان کشته و ده ها تن دیگرشان هم زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه 28 ثور) اعلام کرده که در درگیری ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی در چندین ولایت کشور، 251 تن از اعضای طالبان کشته شدند.

این وزارت همچنین گفته که در این عملیات، 193 تن دیگر از این جنگجویان زخمی و مقدار زیاد سلاح و مهمات شان نیز تخریب شده است.

وزارت دفاع ملی می گوید که این جنگجویان طالبان، در ولایات غزنی، لوگر، زابل، کندهار، ارزگان، فراه، هرات، سرپل، نیمروز، کندز، هلمند و بغلان کشته و زخمی شدند.

هم‌چنان این وزارت افزوده که 67 ماین مختلف النوع که توسط طالبان در نقاط مختلف کشور جهت هدف قرار دادن افراد ملکی و نیروهای امنیتی جابه‌جا شده بود، کشف و خنثی شده است.

پس از پایان مهلت آتش‌بس نیروهای دولتی در شماری از ولایت‌ها عملیات تعرضی را علیه طالبان آغاز کرده‌اند. همزمان احتمال تشدید خشونت در این روزها پیش‌بینی شده است. این در حالی است که مذاکرات صلح میان طالبان و دولت تاکنون پیشرفتی نداشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر