10:58 17 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

منابع محلی در میدان وردک می‌گویند که در نتیجه حمله جنگویان طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی جلریز این ولایت، سه پاسگاه سقوط کرده و 8 تن از نیروهای امنیتی نیز کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، مهدی راسخ؛ نماینده مردم میدان وردک در مجلس نمایندگان در صفحه فیس‌بوک‌اش نوشته است که شب گذشته بر اثر حمله جنجگویان طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در جلریز 4 پوسته سقوط کرده و دره سنگلاخ هم در کنترل طالبان قرار گرفته است.

به گفته راسخ، دره سنگلاخ به صورت کامل به دست طالبان افتاده است و طالبان تلاشی خانه‌ها را آغاز کرده‌اند.

راسخ می‌گوید، در پوسته‌هایی که به دست طالبان سقوط کرده‌ است، نیروهای پولیس مستقر بودند و تاکنون از شمار تلفات آن‌ها گزارشی در دست نیست.

به گفته او، طالبان با تجمع در اطراف ولسوالی جلریز از نیروهای امینتی خواسته‌اند که تسلیم شوند و برنامه این گروه سقوط ولسوالی جلریز است.

این عضو مجلس نماینده‌گان افزود که موضوع تجمع گروه طالبان که «محسوس و گسترده» بود با نهادهای امنیتی در میان گذاشته شده بود، اما اقدامی نشده است.

به گفته او، حتا نیروهایی که در بهسود مستقر بودند نیز اقدامی نکرده‌اند و اگر نیروهای کمکی فرستاده نشوند، ولسوالی جلریز سقوط خواهد کرد.

مهدی راسخ می‌گوید که اطلاعاتی وجود دارد که طالبان پس از تصرف ولسوالی جلریز به ولسوالی‌های بهسود حمله خواهند کرد.

به گفته راسخ، در حال حاضر نیز طالبان در ساحات نوارمرزی بهسود آزادانه گشت‌وگذار می‌کنند.

ولسوالی جلریز که در مسیر شاهراه کابل – بامیان واقع شده است، از ساحات ناامن به شمار می‌رود. چندی پیش که عملیات نیروهای امنیتی برای پاک‌سازی این ولسوالی آغاز شد، اما دست‌آوردی چندانی نداشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر