13:50 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

مقامات اوزبیکستانی می‌خواهند تا روسیه در ساخت و ساز راه آهن مزارشریف- کابل - پشاور همکاری داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک، در اوایل ماه فبروری مقامات اوزبیکستان، افغانستان و پاکستان در تاشکند نقشه‌راه پروژهٔ تاریخی احداث خط ‌آهن مزار–کابل–پشاور را به امضا رسانیدند. قرار است این پروژه در ماه می سال جاری آماده شود و کار ساخت راه آهن در ماه سپتمبر سال جاری آغاز خواهد شد.
با ایجاد این خط آهن گام مهمی در راستای اتصال و گسترش همکاری‌های منطقوی برداشته شده و رویای مشترک اتصال آسیای مرکزی با آسیایی جنوبی از طریق افغانستان تحقق خواهد یافت.


سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری اوزبیکستان با نشر خبری گفته است که شوکت میرضیایف با طرف های روسی امروز چهارشنبه (19 ماه می) در این مورد گفتگو کرده است.
سرویس مطبوعاتی خاطرنشان کرد، توافق نامه ای در مورد مشارکت در کار با هدف آماده سازی جامع پروژه، از جمله توسعه اسناد فنی و آغاز زودهنگام ساخت، انجام شد.
یادآوری می‌شویم که این پروژه که 5 میلیارد دالر تخمین زده شده، شامل ساخت بزرگراهی به طول 573 کیلومتر و پتانسیل ترانزیت تا 20 میلیون تن بار در سال است. به گفته این شرکت، کریدور جدید حمل و نقل باید اتحادیه اروپا، روسیه، ازوبیکستان، افغانستان، پاکستا، هند و سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا را به هم متصل کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر