10:02 19 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید دارد که امیدوار است کنفرانس استانبول برای صلح افغانستان تحت نظارت سازمان ملل دوباره برگزار شود.

به گزارش اسپوتنیک، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان روز پنج‌شنبه (20 می)، اعلام کرد پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، کشورش به همکاری در بخش صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را ادامه خواهد داد.

او گفت: "ما تمام تلاش خود را می کنیم تا هر دو طرف را متقاعد سازیم و در جستجوی صلح با یکدیگر در ارتباط باشند".

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید دارد که امیدوار است کنفرانس استانبول برای صلح افغانستان تحت نظارت سازمان ملل دوباره برگزار شود.

او افزود: "هیچ کس به این اندازه در افغانستان صلح نمی‌خواهد، البته به جز از خود افغان‌ها و پاکستان".

این در حالی‌ست که روز گذشته، وزیر خارجه پاکستان در در واکنش به انتقادهای اخیر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان از اسلام‌آباد، از رئیس‌جمهور غنی می‌پرسد که چرا حکومت افغانستان از یک‌سو از پاکستان کمک می‌خواهد و از سوی دیگر به این کشور تهمت می‌بندد؟

مشاور امنیت ملی افغانستان در روزهای عید در سفری به ولایت ننگرهار از عمل‌کردهای پاکستان در برابر افغانستان به شدت انتقاد کرد.

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به گفته‌های وزیر خارجه پاکستان می‌گوید که نگرانی‌های افغانستان دربارۀ ناامنی‌ها و فعالیت‌های هراس‌افگنان با پاکستان در میان گذاشته شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر