11:32 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه افغانستان از ادامه پشتیبانی ناتو پس از بیرون شدن نیروهای آن سازمان از افغانستان استقبال کرد.


به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان با نشر بیانیه ای نوشت: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان از تأکید سازمان ناتو برای تداوم حمایت هایش پس از خروج نیرو های ناتو از افغانستان، که اخیراً توسط سرمنشی این سازمان در کشور فرانسه اعلام گردید، استقبال میکند.

این وزرات افزوده است، که ما اعلام مجدد حمایت های سازمان ناتو با افغانستان در خصوص ارتقاع ظرفیت سکتور امنیتی، حمایت مالی، آموزش نیرو های دفاعی امنیتی افغانستان و همچنان فراهم سازی بودجه برای ارائه خدمات تدارکاتی به شمول تقویت میدان هوایی بین المللی کابل، را متناسب به نیازمندی های سکتور دفاعی و امنیتی کشور دانسته و از آن تقدیر می نمایم.

در ادامه این بیانیه آمده است، که وزارت امور خارجه، آغاز فصل جدید همکاری ها میان افغانستان و سازمان ناتو را گامی مؤثر در راستای بلند بردن توانایی های نیرو های امنیتی و دفاعی کشور برای مبارزۀ مشترک علیه تروریزم و تأمین صلح و ثبات پایدار در کشور و منطقه، می داند.

در پایان این بپانیه اضافه شده است، که وزارت امور خارجه، ضمن ابراز قدردانی از تداوم تعهدات ناتو با افغانستان، آماده است تا در چارچوب فصل جدید همکاری ها با آن سازمان برای مبارزه با تهدیدات مشترک تروریزم و افراطگرایی در افغانستان، منطقه، و فرامنطقه، در راستای ایجاد یک افغانستان، مستقل، آزاد، متحد و صلح آمیز متکی بر ساختار های دموکراتیک، تلاش نماید.

یادآوری می کنیم، که دیروز ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو از ادامه پشتیبانی این سازمان پس از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان خبر داد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر