22:36 17 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

دبیر کل ناتو بار دیگر بر ادامه کمک مالی و حمایت از نیرو های امنیتی افغانستان تأکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان پیمان اتلانتیک شمالی "ناتو" در دیدار با کایا کالاس، نخست‎‌وزیر استونیا درباره خروج سربازان این سازمان از افغانستان و حمایت از تلاش‌های صلح گفت‌وگو کرده است.

دبیر کل ناتو روز سه‌شنبه، چهارم جوزا، میزبان کایا کالاس، نخست‎‌وزیر استونیا در مقر این سازمان بود. او در یک نشست خبری مشترک با کایا کالاس گفت که خروج منظم و هم‌آهنگ نیروهای این سازمان از افغانستان ادامه دارد و اما ناتو به همکاری‌هایش با افغانستان ادامه خواهد داد.

دبیر کل ناتو در این دیدار تاکید کرده است که ناتو به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان پس از خروج سربازان خود ادامه می‌دهد.

استولتنبرک هم‌چنان گفته است که سازمان ناتو به مردم افغانستان و تأمین صلح در این کشور کمک خواهد کرد.

به گفته دبیر کل ناتو ، این سازمان پس از خروج از افغانستان به تمویل و آموزش نیروهای امنیتی افغان خواهد پرداخت و برای آن‌ها کمک مالی را فراهم می‌کند.

ینس استولتنبرگ در سی‌ویکم ثور، در دیدار با امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه، در پاریس اعلام کرده بود که در سه محور به همکاری‌های خود پس از خروج نیروهای ناتو با افغانستان ادامه می‌دهد.

این سه محور شامل ماموریت مشورت‌دهی و حمایت مالی مستمر از نیروهای افغان، فراهم‌سازی آموزش نیروهای ویژه در خارج از افغانستان و تامین بودجه حمایت از عملکرد میدان هوایی کابل می‌شود. دولت افغانستان از این برنامه ناتو حمایت کرده است. ناتو پیش از این تعهد کرده است که تا سال 2024 کمک به نیروهای امنیتی افغانستان را ادامه دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر