12:08 20 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

سخنگوی گروه طالبان گفته است، که این گروه برای دیپلماتان و کارمندان نهادهای کمک رسان فضای امن فراهم خواهد کرد. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در پی اعلام استرالیا برای بستن سفارت اش در کابل، محمد نعیم سخنگوی طالبان، به آژانس خبری فرانسه گفته است، که آنان برای دیپلماتان و کارمندان نهادهای کمک رسان در افغانستان، فضای امن را فراهم خواهند ساخت و تهدیدی متوجه آنان نخواهد بود.

پیش از این، وزارت امور خارجه افغانستان در اعلامیه‌ای گفته که این وزارت ضمن احترام به تصمیم کشور آسترالیا، از حمايت‌ها و همكاری‌های همه‌جانبهٔ استراليا با مردم و دولت افغانستان در دو دههٔ گذشته قدردانی می‌کند.

در اعلامیه آمده است، که ما تجدید تعهد آستراليا را برای ادامهٔ حمايت‌ها و مساعدت‌هايش به افغانستان به ديده قدر نگريسته و تحقق اين تعهدات را در راستای مبارزه با تروریزم، استقرار صلح و ثبات در افغانستان و تداوم همکاری‌های استراتیژیک میان دوکشور بااهميت می‌دانيم.

اعلامیه افزوده است، که بر مبنای قوانين و كنوانسيون‌های بين‌المللی و در چارچوب توافقات با دولت‌های دوست، دولت افغانستان خود را متعهد و مکلف به تأمین امنیت نمایندگی‌های سیاسی و مصونیت کارکنان دیپلماتیکِ کشورهای خارجی می‌داند.

وزارت امور خارجه این کشور گفته است، که امیدواریم آن‌گونه که دولت آسترالیا بیان داشته‌ است، این اقدام موقتی به زودی مورد بازنگری قرار گرفته و حضور دایمی سفارت آسترالیا در کابل همچون گذشته ادامه یابد.

یادآوری می کنیم، که اسکات موریسن، نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که این کشور در همین هفته، سفارتش را در کابل می‌بندد.

 او فضای ناروشن امنیتی را پس از بیرون شدن نیروهای امریکایی، علت این تصمیم گفته‌است.

او می‌افزاید، زمانی که اوضاع بهتر شود، این سفارت بازگشایی خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر