15:37 15 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان اعلام کرده است که روند توزیع زمین برای یک هزار خانوادۀ عودت‌کننده و بی‌جاشده براساس فرمان شماره 108 رئیس‌جمهور اشرف غنی در شهرک التفات ولسوالی شکردره‌ی کابل آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک نقل از اطلاعات‌روز، در خبرنامۀ این وزارت آمده است که از حدود هفت‌هزار و 400 خانواده‌ی عودت‌کنندۀ متقاضی زمین، کنسرسیوم تشخیص مستحقین از میان آنان یک‌هزار و 800 خانواده را مستحق شناسایی کرده است.

طبق خبرنامه، براساس قید قرعه برای 1000 خانواده در شهرک التفات زمین توزیع می‌شود.

این روند از امروز در حضور نوررحمان اخلاقی، وزیر مهاجرین، محمدیعقوب حیدری، والی کابل، معین وزارت شهرسازی، مشاور دفتر معاونیت اول ریاست‌جمهوری و خانم جینیفر، رییس سازمان «UN- HABITAT» و مسئولان ادارات محلی ولسوالی شکردره رسما کلید خورده است.

وزیر مهاجرین گفته است که روند توزیع زمین به بازگشت‌کنندگان پس از یک تأخیر طولانی و اصلاحات لازم، از سرگرفته شده است.

آقای اخلاقی افزوده است که در سال‌های گذشته نزدیک به 90 هزار نمره زمین از سوی وزارت مهاجرین به بازگشت‌کنندگان توزیع شده است.

او علاوه کرده است که به‌منظور تأمین شفافیت بیشتر، برنامه دارند تا تمام معلومات زمین‌های توزیع‌شده را ثبت مجدد کنند تا کسانی که زمین دریافت کرده‌اند، تفکیک شوند.

به‌گفته‌ی او، ‌این برنامه به‌زودی از ولایت‌های ننگرهار، هرات،‌ کابل و غزنی آغاز می‌شود.

در همین حال، محمدیعقوب حیدری، والی کابل از اقدام جدی علیه غاصبین زمین در شهرک‌های مهاجرین خبر داده است.

آقای حیدری افزوده است: «تلاش ما این است که به نیازمندی اولیه برگشت‌کنندگان رسیدگی صورت گیرد و از غصب زمین‌ها به دست غاصبین جلوگیری صورت گیرد تا یک خانواده‌ی مستحق از آن استفاده نماید».

معین مسکن وزارت شهرسازی و اراضی نیز گفته است که سالانه حدود 41 هزار مسکن جدید در سراسر کشور نیاز است که از میان آن 75 درصد متقاضیان درآمد پایین دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر