15:51 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

سفیر افغانستان از طرح جامع ایجاد شده برای حل و فصل تنش‌ها با طالبان از سوی حکومت افغانستان سخن گفت.

به گزارش اسپوتنیک، سید طیب جواد سفیر افغانستان در روسیه در گفتگو با یک رسانه‌ای روسی، اظهار داشته است که حکومت افغانستان با یک طرح جامع آماده نشست با طالبان است.
آقای جواد در پاسخ به سوال مربوط گفت: "بله، ما یک برنامه جامع برای برقراری صلح داریم، اما صلح باید همیشه بر پایه توافق دو طرف به دست می‌آید.


سفیر افغانستان در مسکور از موضع‌گیری روسیه علیه طالبان (نپذیرفتن حکومت امارت اسلامی و مانع بیرون شدن طالبان از لیست سیاه تا زمانیکه به تعهدات خود پابند نشده اند) استقبال کرده است.
این درحالی است که طالبان با افزایش خشونت های شان در ماه اخیر نه تنها این که از چشم مردم افغانستان افتاده اند؛ بلکه در تمام ولایاتی که حملات شان را افزایش داده اند با دیدن تلفات سنگین مجبور به فرار شده اند.
دولت افغانستان هیچ بهانه ی را برای رد مذاکرات از سوی طالبان به این گروه نگذاشته است و تا سرحد برگزاری انتخابات پیش از وقت و تشکیل حکومت مشارکتی از خود انعطاف نشان داده است؛ اما به تازگی طالبان اشتراک شان را در مهمترین نشست صلح در مورد افغانستان در ترکیه را مشروط ساخته گفته اند که در این نشست تنها به دلیل فشار پاکستان و قطر اشتراک نمادین و در سطح پایین خواهند داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر