11:58 26 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

سید طیب جواد در گفتگو با رسانه‌های روسی اظهار داشته است که افغانستان از روسیه خواستار گسترش همکاری برای ایجاد صلح پایدار در کشور و جلوگیری از تصرف کابل توسط طالبان است.

به گزارش اسپوتنیک، سید طیب جواد سفیر افغانستان در کابل در مصاحبه با خبرنگار روسی از روسیه خواسته است تا اجازه ندهند رژیم طالبان در کابل حاکم شود.


وی خاطر نشان کرد که حکومت از نقش روسیه در برقراری صلح در افغانستان و از موضع‌گیری روسیه علیه طالبان (نپذیرفتن حکومت امارت اسلامی و مانع بیرون شدن طالبان از لیست سیاه تا زمانیکه به تعهدات خود پابند نشده اند) استقبال می‌کند.
آقای جواد افزود: "ما نه تنها این، بلکه می‌خواهیم روسیه برای ایجاد صلح پایدار با ما، مردم، دولت افغانستان بیشتر کار کند. اگر روسیه مخالف امارت اسلامی است، پس باید کاری کند که از تصرف کابل توسط طالبان جلوگیری کند و باید با ما همکاری سازنده داشته باشد."
این سیاستمدار افغان گفت: "از دوستان روسی‌ام می‌خواهم که برای شکل دادن آینده خوب با ما کار کنند و منتظر آینده نباشند.
در ادامه سفیر افغانستان در روسیه افزوده است که افغانستان دوست دارد تا روسیه از نفوذ خود در منطقه برای "ارسال پیام صریح به طالبان" استفاده كند.
وی اظهار داشته است که کابل امیدوار است تا مسکو امکان تعمیر تجهیزات نظامی موجود و آماده سازی پیلوت‌ها و ورکشاپ‌ها را در نظر بگیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر