02:08 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منابع امنیتی کشور از کشته و زخمی شدن بیش از 700 غیر نظامی در یک ماه گذشته در افغانستان خبر می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک،  وزارت امور داخله می‌گوید که تنها در یک ماه گذشته، 248 غیرنظامی در کشور کشته و 527 تن دیگر زخمی شده‌اند.

 طارق آرین سخنگوی وزارت داخله، روزگذشته، یکشنبه (9 جوزا) به خبرنگاران گفت که این غیرنظامیان قربانی حملات تهاجمی و ماین‌گذاری‌های طالبان شده اند.

آقای آرین افزود که طالبان در جریان این ماه، ده‌ها حملۀ تهاجمی و انفجاری را در بخش‌هایی این کشور انجام داده اند که در این رویدادها، بیشتر غیرنظامیان آسیب دیده اند.

او تلفات غیرنظامیان را در اثر حملات طالبان "بسیار سنگین" خواند و گفت که جنگجویان این گروه از اهداف غیرنظامی به عنوان سپر استفاده می‌کنند.

سخنگوی وزارت داخله افزود: "طالبان اهداف ملکی را انتخاب می‌کنند به خاطر حملات تهاجمی خود، این جنایات جنگی است که آن افراد ملکی در ماه‌های اخیر به ویژه تلفات سنگین را دیده اند. این تلفات ملکی مسوول‌اش طالبان اند و نوع تحرکات و حملات را که طالبان انجام می‌دهند در قوانین جنگی، جنایت است."

آقای آرین اضافه کرد که نیروهای امنیتی افغان در هر مرحله پاسخ این "جنایات طالبان" را داده اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

این در حالی است که علمای جهان اسلام بارها جنگ افغانستان را حرام خوانده و خواهان توقف خون‌ریزی در افغانستان شده‌اند، خواسته‌ای که تاهنوز از سوی طالبان پذیرفته نشده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر