17:50 22 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده گفته است که شش تاسیسات نظامی خود را به عنوان بخشی از خروج نیروهای امریکایی از این کشور به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده است.

به گزارش اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی ایالات متحده در افغانستان در اعلامیه‌ای گفته است: "امریکا شش پایگاه نظامی را رسماً به وزارت دفاع افغانستان سپرده است."
گفته می‌شود که امکان میرود تا ایالات متحده، به عنوان بخشی از خروج نیروها، به انتقال پایگاه ها و سایر تأسیسات نظامی خود به مقامات افغانستان ادامه دهد.


پیش از این فرماندهی امریکا در افغانستان گفته بود که طبق برآورد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، 30 تا 44 درصد از کل نیروهای خود را از افغانستان خارج کرده ایم
این درحالیست که چند روز پیش، لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا روز پنج‌شنبه (27 می)، اعلام کرد که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان همچنان با سرعت بیشتری ادامه دارد.
او در نشستی در کنگره گفت: "خروج (نیروهای امریکا از افغانستان)، در واقع با سرعت بیشتری پیش می‌رود".
قابل ذکر است که بربنیاد توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان، تمام نیروهای خارجی افغانستان را باید ماه می سال جاری ترک می‌کردند، اما دولت بایدن پس از بررسی این توافق‌نامه جدول زمانی خود را برای خروج تغییر داد و اعلام کرد که خروج نیروها تا 11 ماه سپتامبر 2021 انجام خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر