06:44 26 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

آمار ها نشان می دهند که در ماه می 322 نیروی دولتی و 302 غیرنظامی در رویدادهای ضد امنیت و حمله‌های طالبان جان باختند و 185 نظامی و 554 غیرنظامی زخم برداشته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، در جریان یک ماه گذشته، بیش از شش‌صدوپنجاه تن در نتیجۀ جنگ‌ها و خشونت‌ها در کشور جان باختند و هفت صدوده تن دیگر رزخم  برداشته‌اند.

302 غیرنظامی و 322 نظامی جان باخته‌گان ماه می استند.

در ماه می چندین ولایت کشور گواه حمله‌های تهاجمی طالبان بودند و در نتیجۀ مرکزهای چهار ولسوالی درولایت‌های بغلان، لغمان ومیدان وردک به دست طالبان افتادند.

اما وزارت دفاع ملی می‌گوید که بسیاری از حمله‌های تهاجمی طالبان عقب زده شده‌اند و تلفات سنگینی به این گروه وارد شده‌است.

در فرجامین ساعات ماه می سال روان میلادی شام روز دوشنبه ولسوالی بغلان مرکزی گواه یک حمله مرگبار موتر بم گذاری شده بود. رویدادی که جان دست کم چهار نظامی و غیرنظامی را گرفت و بیش از سی تن دیگر را زخمی ساخت.

 بربنیاد ارزیابی‌ها، ماه می سال روان میلادی مرگبارترین و گواه بیشترین رویدادهای ضد امنیت بوده‌است.

آمارهای این ماه نشان می دهند که در این ماه 322 نیروی دولتی و 302 غیرنظامی در رویدادهای ضد امنیت و حمله‌های طالبان جان باختند و  ۱۸۵ نظامی و ۵۵۴ غیرنظامی زخم برداشته‌اند.

بیشترین این تلفات برخاسته از ترورهای هدف‌مندانه و نیز  انفجارهای ماین بوده‌است.

در ماه گذشته در حدود ده ولایت گواه حمله‌های تهاجمی طالبان بودند؛ که در نتیجه به شمول افتادن ده‌ها پاسگاه به دست طالبان مرکزهای ولسوالی برکه در بغلان، جلریز و نرخ در میدان وردک و نیز دولت شاه در لغمان به دست طالبان افتادند و تاکنون در تصرف این گروه‌اند.

روح الله  احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی گفت:« در این مدت بیشترین تلفات به طالبان وارد شده است. نیروهای امنیتی و دفاعی آماده گی دارند که جواب دندان شکن به طالبان بدهند.»

  ازسوی دیگر طالبان تلفات جنگ‌جویان این گروه را کمتر از تلفات نیروهای دولتی می دانند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر